Taburet neboli podnožka nám ve spojení s křeslem nebo pohovkou vytvoří pohodlné sezení v každém obývacím pokoji a poskytne požadovaný odpočinek našim unaveným nohám. Slouží jako doplněk interiéru a je vhodný také k sezení při rodinných sešlostech, kdy se sejde hodně lidí a máme málo židlí nebo křesel. Nezabírá moc místa a můžeme ho dát, kamkoliv chceme. Je to součást naší domácnosti. Taburet je praktickým doplňkem každé sedací soupravy. Pokud ho nemáme, ale teprve si ho pořizujeme, máme dvě možnosti. Buď by se měl by se hodit k naší sedací soupravě nebo právě naopak může být výrazným doplňkem interiéru a lišit se látkou, velikostí i tvarem.
nohy na židli
Látkyvhodné na taburet mohou být z plyše, mikroplyše, kůže nebo nějaké jiné pevné potahové látky. Barvy látek nám mohou pokoj doladit nebo rozzářit. Některé mají snímatelné potahy, některé musíme čistit přímo.
Může být s nožkami nebo bez nich, může překvapit svou funkčností a mít i úložný prostor, kam si uložíme všechny potřebné věci a máme je na dosah. Jeho povrch můžeme použít jako odkládací prostor. Pokud si z nabídek obchodů nemůžeme vybrat, v některých obchodech nám na objednávku vyrobí taburet podle našich představ a nabídnou nám, že si můžeme pořídit třeba dva nebo i více. Pokud je nás více, určitě je využijeme.
orientální sezení
Mezi moderní taburety také patří sedací pytle, které se plní polystyrenovým granulátem, a které mají podle přání zákazníka různé tvary. Do garsonek nebo malých bytů je sedací pytel alternativou sedací soupravy. Snadno se s ním manipuluje, protože je lehký a jsou cenově dostupný.
Moderním řešením pro velké i malé jsou sedací vaky. Pro děti, pro studenty, ve tvaru fotbalového míče pro sportovce nebo pohádkové postavičky pro školáky. Dnes si můžeme dokonce pořídit sedací vak s opěrkou, který si můžeme přisunout ke konferenčnímu stolku.