Škodliviny jsou dnes všude okolo nás. Naši předkové netrpěli například na rakovinu v takovém rozsahu, protože žili zdravěji. Jejich potrava se skládala výhradně jen z toho co si sami vypěstovali nebo ulovili a později ze zvířat, která si sami chovali na maso. V dnešní době se používají různé pesticidy pro větší výnosnost, u zvířat antibiotika a výsledkem je nekvalitní strava pro člověka. Z nekvalitní stravy vznikají různá onemocnění.

čaj květy

Ani naše životní prostředí na tom není o moc lépe. Všudypřítomný kouř z mnoha aut, různé výpary z fabrik, mikroplasty konzumace https://www.respekt.cz/konzumace nezdravých jídel a pití způsobuje, že naše těla jsou zanesena chemikáliemi, které neumí odbourat samo. Je potřeba si poradit i jinak, aby se tělo zbavilo alespoň části škodlivin, které v sobě má. Pro očistu těla je vhodné začít jíst lépe, a pokud možno zbavit se všech návykových látek, které také tělu příliš neprospívají, a zbavit se i nezdravých přeslazených nápojů a potravin, které bychom neměli běžně jíst vůbec. Toto je první cesta k tomu aby se člověk zbavit alespoň části škodlivin, které se mu v těle nashromáždily.

Chcete být zdravější?
Není překvapením, že na naše zdraví má největší podíl náš životní styl. Je dobré občas sportovat, zdržovat si optimální váhu, mít dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků, a pokud jich v potravě nejíme málo, je na místě je doplňovat doplňky stravy.

detox čaj

Další možností je právě detoxikace organismu, kterou někteří lidé dělají pravidelně na jaře. K tomuto účelu slouží přerušovaný půst – kdy člověk jí například jen 12 hodin denně – to znamená, že naposledy jíte v 17 hodin a poté až v 5 hodin ráno. Dalším pomocníkem může být čistící čaj, který obsahuje řadu prospěšných bylinek, které se používají k čištění těla už celé roky. Velmi známé jsou ajurvédské čaje, které mají prokazatelné účinky na náš organismus.