Nikoho zřejmě nepřekvapí, že ženy domácím pracím věnují stále mnohem více času než mužská populace. Pokud si ale v domácnosti domácí práce rozdělíte, pravděpodobně budete mnohem více naplněni. Něco takového může ale postihnout oblast sexu.
Ať dělá emancipace, co chce, stále ženy tráví více času nad domácími pracemi, než muži. Podle výzkumu až o celý týden. Žena jim denně věnuje okolo 90 minut. Muž okolo 60 minut. Vytknout se ale nedá to, že vaření přichází spíše do módy mezi muži, kteří stojí u sporáku jen o pár minut méně než ženy.
čistící prostředky a rukavice
Jestliže patříte mezi zastánce nerovného rozdělení rolí, kdy podle vás patří žena k plotně a dřezu, asi budete velmi šokovaní. Podle průzkumu, který byl prováděn na univerzitě v Cambridgi, jsou nejšťastnější ti muži, kteří se se svou partnerkou dělí o domácí práce a to rovným dílem. Výsledky překvapily i své autory, kteří očekávali výsledek zcela jiný.
Výzkumu se účastnila velká spousta lidí. Autoři si myslí, že je výsledek takový proto, že jsou ženy mnohem vstřícnější, pokud je partner líný a odmítá se podílet na domácích pracích. Pro muže je tedy výhodnější zapojit se do domácích prací a zajistit tak v domácnosti mír.
Je ale otázkou, zda idylická domácnost bude stát za důsledek účasti na domácích pracích. Nejnovější výzkum totiž zjistil, že čím více času muž stráví nad domácími pracemi, tím má mnohem méně sexu. Páry, které totiž zachovaly dělení rolí, se s těmito problémy nepotýkaly. Jejich erotické aktivity byly mnohem častější a také intenzivnější.
týmová práce v domácnosti
Z další studie, která byla prováděna minulý rok, vyplynulo, že partneři, kteří si dělí domácí práce, mají až o 50% větší pravděpodobnost, že se rozvedou.
Pokud se muž podílí se ženou na domácích pracích, žena jej bere mnohem více jako oporu a považuje to za projev respektu.
Druhá půlka žen to vidí ale jinak. Ženy totiž mužská pomoc netěší a mají z toho ještě mnohem více stresu. Mají totiž asi jinou představu o tom, jak by se mělo správně luxovat nebo mýt nádobí, než mají muži.