Pokud chcete začít investovat, je možné využít služeb hned dvou českých burz (Pražské burzy a RM-SYSTÉMu). Invstování na těchto dvou burzách je dobré hlavně v začátcích, kdy máme o burze obecné povědomí, více jak s akciemi pracovat a celkově už jsme si prošli jistou přípravou ve zkušební a tréninkové verzi. Přečte si například některé studie, které se odkazují na celoživotní práci italského matematika Fibonacciho. Navštěvujte kurzy, které se této problematice věnují a až následně zkuste vejít do skutečného světa, kde peníze nejsou jen naoko a skutečně může vydělat, ale i přijít o nemalé peníze. Pro většinu zkušených investorů je ale český trh příliš malý a tak zkouší své štěstí a nabyté zkušenosti využít na zahraničních burzách.

složitá matematika

Kde se dá s akciemi obchodovat?

Se zahraničními akciemi se obchoduje na všemožných burzách v zahraničí. Mnohdy se však jedná o uzavřenou společnost, pokud tedy nepatříte mezi členy tamní burzy, nepochodíte. Jak už bylo řečeno, obchodování na burze není pro každého a je to tak i dobře. V dnešní době se dá na zahraniční burzy připojit elektronicky prostřednictvím získané licence. Pokud chcete z České republiky obchodovat, musíte být buď členem tamní burzy, nebo mít partnera, který za vás bude veškeré transakce provádět.

rulička peněz

Ještě předtím, než se rozhodnete investovat do konkrétní společnosti, je zapotřebí si dobře promyslet možná rizika. Obecně platí, že čím je cena za akcii vyšší, tím spíše se investice může vyplatit. Rozmyslete si, co od dané investice očekáváte a co díky ní hodláte podstoupit nebo akceptovat. Je nespočet příkladů lidí, kteří se díky zahraničním burzám ocitli na absolutním dnu, ze kterého už nebylo návratu. Pod slovem investice si každý z nás představí něco jiného, pro někoho je to výhodné spoření, koupě nemovitosti, pro jiného zase akcie nebo dluhopisy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup