Pravděpodobně jste již někdy slyšeli o aplikaci WhatsApp. Původně byla zamýšlena výhradně pro mobilní telefony. Možná i proto ne každý její uživatel ví, že ji lze provozovat i na osobních počítačích či noteboocích.

 whatsapp v mobilu

Používání WhatsAppu bez nutnosti mít neustále po ruce mobilní telefon může být mnohem příjemnější. Nejenže jej tak nemusíme stále nosit u sebe, ale na seznam výhod nám přibude i pohodlnější a rychlejší psaní na klasické klávesnici.

 

Ve chvíli, kdy bychom hledali způsob, jak přenést naše chaty z mobilu na počítač, první, co by nás asi intuitivně napadlo, by bylo hledat program, který bychom si do něho nainstalovali. Ten však nikde nenajdeme. Existuje totiž úplně jiné řešení – WhatsApp Web.

 

Jak již název napovídá, zprávy odesíláte prostřednictvím webového rozhraní. Protože internetový prohlížeč již ve svém počítači zajisté máte, nebude třeba nic instalovat.

 

Vše začíná návštěvou stránky web.whatsapp.com. Zde se nám zobrazí QR kód, který musíme oskenovat pomocí mobilního telefonu, v němž máme nainstalovanou naši aplikaci.

 whatsapp a klávesnice

Pro skenování QR kódu nepotřebujeme žádnou externí aplikaci, vše můžeme udělat přímo prostřednictvím WhatsAppu.

 

Tento proces v podstatě důmyslně nahrazuje klasické přihlášení uživatele pomocí hesla. Jelikož váš účet je vázaný na konkrétní telefonní číslo, oskenováním QR kódu prokážete, že k němu máte přístup, a tudíž internetová verze tohoto chatovacího programu vás přihlásí pod správným uživatelským jménem. Po jeho dokončení se vám v prohlížeči zobrazí rozhraní podobné mobilní aplikaci, pomocí něhož budete moci chatovat se svými přáteli a podílet se na konverzacích ve skupinách.

 

Dříve než se však rozhodnete k tomuto kroku, měli byste vědět jednu věc. V minulosti byla v této službě nalezena bezpečnostní chyba, s jejíž pomocí se útočník mohl dostat do cizího účtu. Nicméně dle vyjádření provozovatele již došlo k její nápravě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup