Sedací vaky jsou bytovými doplňky, hodí se pro použití v exteriérech ale nejvíce si je pořizujeme do interiérů. Jaký materiál zvolit a jak jej čistit?

Jaký materiál zvolit při pořizování sedacího vaku? Vybírejte tak, aby bylo čištění co nejjednodušší!

Sedací vaky jsou vhodnými bytovými doplňky, slouží především k sezení ale do větších vaků a pytlů si můžete pohodlně klidně i lehnout. Oblíbené jsou vaky zejména v menších bytech, dá se s nimi totiž dobře manipulovat, mohou se snadno přemisťovat a vejdou se v podstatě kamkoliv. Vybírat lze z nejrůznějších tvarů, velikostí, samozřejmě i materiálů a barev. No a výhody? Kromě snadné manipulace, umístění, je to také snadné čištění a sezení v sedacím vaku je dokonce i zdravé.

vak může být na zahradě

Chcete, aby čištění bylo snadné a rychlé? Pozor, na zvolený materiál!

Sedací vak opravdu poskytuje skvělou oporu, je pohodlný, praktický a v moderních domácnostech vytváří skvělou designovou tečku vedle ostatního vybavení. Je prostě moderní a praktický ve všech ohledech. Vaky lze využívat nejen doma, tedy v interiéru, ale hodí se i pro použití venku, tedy v exteriéru. Hodí se na zahradu, pod pergolu, do zahradního altánku nebo klidně i na balkón. Přemýšlíte o tom, že si jeden nebo dva kousky pořídíte? Máte doma malé děti nebo domácí chlupaté mazlíčky? Pak si dejte pozor na to, z jakého materiálu si vak pořídíte.

Sedací vaky se vyrábějí z různých materiálů. Při koupi zvažte i to, zda jde potah vaku sundat a následně vyprat. Pozor na kožené vaky, s těmi budete mít plno práce, jejich čištění je možné pouze speciálními prostředky, o kůži je nutné se vždy speciálně starat, jinak začne tento materiál chátrat. Lepší je určitě volba eko kůže. Eko kůže není přírodním materiálem, dá se tedy otírat vlhkým hadříkem, použít můžete i čisticí pěnu nebo mýdlo. Eko kůže je věrnou kopií přírodní pravé kůže, takže pokud si na kůži vyloženě potrpíte a hodí se vám do interiéru, je eko kůže skvělá. Navíc jde o jeden z nejlépe udržovatelných materiálů vůbec.

pohodlí doma

Nylon versus bavlna

I přesto je ale nejčastěji sedací vak potahován do nylonu. Nylon je úžasný v tom, že se na něm špína téměř vůbec nedrží, když už je zašpiněný, dá se skvěle a snadno umýt za pomocí běžných prostředků. Nylon je pak skvělou volbou i v případě, že chcete vak umístit ven. Na silnější nečistoty, třeba i od trávy můžete vytáhnout i kartáček a při čištění se nebojte přitlačit, materiál neponičíte za žádných okolností. Další možností je potah z bavlny. Zde je to také velmi snadné. Tedy pokud zvolíte vak s potahem, který se dá sundat. Pak jej jen stačí dát do pračky a dle potřeby vyprat.

Jak jde vidět, se sedacími vaky nebudete mít téměř žádnou práci a přitom opravdu skvěle poslouží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup