Jakmile se rozhodnete sjednat si úvěr, jistě začnete okamžitě přemýšlet nad otázkou, která půjčka je nejlepší. Odpověď na takovou otázku záleží především na tom, co je pro vás nejdůležitější. Podle stanovených kritérií se žadatelé o úvěry dělí vesměs na dvě hlavní skupiny.

Pro první z nich jsou nejdůležitější finance. Proto hledají takový úvěr, který pro ně bude ve výsledku nejlevnější. Lidé se zpravidla zajímají o úrokovou míru, která určuje, jak vysoký úrok budete spolu s jistinou měsíc co měsíc splácet. Ovšem je dobré vědět, že celková výhodnost nabídky nezáleží zdaleka jen na této proměnné – důležité jsou i výše poplatků a různých sankcí, které mohou cenu, jakou za úvěr zaplatíte, rovněž výrazně ovlivnit.

mince ve sklenici

Druhá skupina lidí se zajímá především o to, jak snadné anebo naopak náročné bude, si takový úvěr sjednat. Zajímá je rychlost, s jakou mohou peníze získat, stejně tak jako náročnost takového procesu. V tomto případě jsou nepřekonatelné nebankovní hypotéky. Peníze můžete mít doma do týdne, anebo již za několik dnů, a o všechno potřebné se bude starat specialista společnosti.

mince zarovka

A pak je zde ještě jedna skupina žadatelů, a to jsou ti, kteří mají horší startovní pozici, než ostatní. Třeba proto, že mají zápis v registru, anebo proto, že mají nižší bonitu. Žádost o půjčku často podávají i lidé s exekucí na krku, anebo s jinými dluhy. Pokud jde o banky, tak nikdo z výše jmenovaných skupin podporu nezíská. V tomto případě je možné volit pouze z nabídek nebankovních společností, jako jsou hypotéky bez registru, hypotéky bez příjmů, a další speciální nabídky. Jejich úroková míra bývá zpravidla vyšší, nicméně existuje řada životních situací, kdy se vám taková nabídka vyplatí.

Jen je potřeba počítat s tím, že nebankovní hypotéky vyžadují mimo solidní bonity také ručení nemovitým majetkem, bez kterého se neobejdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup