Pokud se rodiče malých dětí před dovolenou něčeho obávají, tak jsou to náhlé onemocnění jejich dětí a tím bud úplné zrušení dovolené nebo znepříjemnění části dovolené, než dítěti bude líp.

Pokud se 14 dní před vaší dovolenou ve školce objeví např. neštovice, to můžete pomalu dovolenou odvolávat. Jak se říká, je to zákon schválnosti, a tak na nejednu dovolenou odjíždíme s dítětem, které je bud těsně po nemoci, nebo začíná jevit známky nějakého onemocnění. Většinou přibereme do kufru hromadu léků a možná pro jistotu zavoláme ještě dětské lékařce a necháme si poradit nějaké ty rady na cestu.

nemoc

Ale nejen děti občas zkomplikují dovolenou. Věděli jste třeba, že je vhodné před dovolenou, hlavně tou leteckou, navštívit vašeho zubaře. Zvlášť pokud vás nějaký zub pobolívá. Problémem poslední doby je nedostatek zubních lékařů a zvlášť v Severomoravském kraji je to tragické, ale jste-li z Prahy můžete navštívit např. zubní ordinace Praha 10. Pokud ale chcete u zubaře řešit nějaký dlouhodobější problém, například extrakci zubu moudrosti, rozhodně to nedělejte před dovolenou. Zub moudrosti umí nadělat po vytržení velké problémy a tipnout si, jak dlouho vás rána p zubu bude bolet, to nezvládne ani doktor ani věštkyně z křišťálové koule. Klidně počítejte s měsícem, nebo to pro jistotu nechejte až po návratu z dovolené.

pilulky

Na dovolené chceme odpočívat a relaxovat. Pokud máte podezření, že se o vás nebo o vaše dítě pokouší nemoc, je lepší, pokud dovolenou můžeme odsunout na jiný termín. Pokud to nelze, přiberte do kufru všechny léky, které máte vyzkoušené a víte, že vám např. na horečku rychle zaberou. Pochopitelně byste na dovolenou v zahraničí měli být vždy pojištění a můžete vyhledat místního lékaře, ale to předpokládá znalost jazyka s angličtinou si většinou vystačíte.

Přejeme vám klidnou dovolenou, bez zdravotních komplikací.