Pokud vás sužuje obezita, měli byste s tímto stavem začít brzy něco dělat, jinak vás to může v pozdějších letech dohnat jako bumerang. Obezita není zdravá.

Pouze na váhu se nedá spolehnout

Asi každý ví, že být tlustý není úplně v pořádku. Většina lidí se ale dívá na estetickou stránku věci a ta zdravotní je ani moc nezajímá. Ta je ale co se nadváhy týče stěžejní. Nadváha sama o sobě nebezpečná není, zvláště je-li pouze lehká, ale jakmile se člověk projí až do stavu obézního, měly by se v něm zapnout veškeré bezpečnostní kontrolky, protože tohle není stav, který by měl kdokoliv dlouhodobě tolerovat. Mnoho tukových buněk v organismu dokáže udělat s tělem velkou neplechu a způsobit širokou plejádu rozličných chronických nemocí. Některé z nich se pak s člověk potáhnou až do konce života.

Citrusy

Možná to někomu může připadat divné, ale obezita se sama o sobě nedá zjistit pouze podle hmotnosti člověka. Ta může hodně napovědět, ale tím nejzásadnějším údajem je BMI. Ten ukáže, jestli je daný člověk na tom dobře nebo je vhodné začít hubnout. Kvůli tomu není nutné vyhledávat nutriční specialisty. Každý si může s pomocí BMI kalkulátoru Bmikalkulacka spočítat své hodnoty a podle nich se pak zařídit.

Jak správně hubnout?

V případě, že vyjde velká nadváha či obezita, je dobré začít co nejdříve s dietou. Nový jídelníček by měl být každému jedinci ušitý na míru. Měl by reflektovat jeho chutě a návyky, ale zároveň musí obsahovat maximální množství zeleniny a minimum tuků a cukrů. Rovněž je vhodné začít i se cvičením. Opět to hodně záleží na kondici daného jedince. Jsou i tlustí lidé, kteří mají kondici celkem dobrou, ale většinou je potřeba začít od píky. To znamená procházky, případně indiánský běh. Až po dostatečně zhubnutí je dobré zařadit něco náročnějšího.

Čínské jídlo

Hlavně lidé, kteří jsou opravdu objemní, by měli během hubnutí brát i speciální preparáty, které podporují likvidaci tuků v těle a zároveň omezují pocit hladu. Tyto preparáty se dají koupit běžně v lékárně či na internetu, ale vždy je dobré se o jejich užívání poradit s lékařem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup