Split má vše, co od místa určeného pro letní dovolenou očekáváte. Přístavní město má své kouzlo umocněné starobylými památkami jako je třeba Diokleciánův palác, výbornou přímořskou gastronomii, malebné pobřeží k romantickým procházkám.

Přestože se dá do Dalmácie cestovat autem, cesta je to dlouhá a únavná, a tak stále více lidí si volí pohodlnější způsob dopravy a tím je letecká doprava. Levné letenky split si můžete obstarat za velice příznivou cenu, a ještě navíc vám zůstanou dny dovolené, které byste trávili na cestách.

Split patří mezi nejslunnější místa na Jadranu, léta jsou suchá a teplá, zimy mírné a vlhké. Ve městě žije necelých 200 tisíc obyvatel.

split. V okolí Splitu jsou krásně upravené vinice a sady ovocných stromů.

Z místního přístavu můžete vyrážet na krátké výlety na ostrovy Brač, Hvar, Šolta, Čiovo.

Pokud vás zajímá historie, můžete využít službu průvodce a nechat si ukázat mnoho zajímavých historických staveb s výkladem o pohnuté historii, kterou je celý Split protknutý. Díky své strategické poloze a přístavu bylo město vždy v centru dobových událostí už od svého založení ve 3. století císařem Diokleciánem. Po něm bylo město pod nadvládou Byzantské říše a usilovala o něj i Benátská republika. Stalo se součástí Chorvatského království. To později připadlo Uhrám a Split se konečně dostal pod nadvládu Benátské republiky, a to na celých 300 let. Tato doba se významně podepsala na architektonické podobě města. Poté se město dostalo pod vládu Rakouska – Uherska, a nakonec se stalo součástí Jugoslávie. Cizí moc zde byla ještě jednou, a to v průběhu druhé světové války, kdy byl Split obsazen italským fašistickým vojskem a Německem.

Kromě lodí z přístavu můžete pro výlety z města vyjíždět autem, a to po nové dálnici anebo využít služeb vlakové dopravy.

plitvice_lakes_national_park

Kam na výlety z města:

• Plitvická jezera jsou národní památkou, a kromě krásné zelené vegetace nabízí kaskádu 16 jezer, které se do sebe různě vlévají a díky různým nadmořským výškám vytváří stovku vodopádu a podobných přírodních úkazů.

• Přírodní park Biokovo, nabízí naučné stezky a aktivity pro horolezce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup