Dnešní sedavý způsob života přináší mnoho zdravotních problémů. Proto je potřeba, už s nástupem dětí do základní školy, hledat jejich vhodné sportovní aktivity. Jedna z možností, která nabízí širokou škálu sportovních aktivit, jsou Sportovní hry. Zájmový kroužek, ve kterém si každé z dětí má možnost najít sport, který mu vyhovuje. Začít je možné hned od první třídy. Formou her se tu děti učí nejen pohybu, ale rovněž životu v kolektivu a spolupráci.
Venkovní sportovní aktivity dětí
Běhací závody družstev– oblíbená sportovní disciplína všech menších dětí. Závodí se na několika stejně dlouhých tratích. V první běží jedinec sám, ve druhé běží dva – jeden sedí druhému na zádech. Ve třetí dráze běží dva krajní běžci dopředu a drží třetího, běžícího uprostřed za lokty, aby nemohl běžet zpátky. A tak to podle počtu dětí pokračuje do libovolného počtu tratí. A libovolného zadání.
Míčové hry– mezi které patří fotbal, hokej, volejbal či basketbal, bývají nejvíce navštěvovány chlapci. I když ani děvčata už dneska nezůstávají mimo hru. Tyto sporty se dají v současné době provozovat celoročně a talentovaní hráči se tak mohou připravit na svoji celoživotní dráhu. Sporty to jsou kolektivní a učí děti kázni i přátelství.
Tenis a badminton– hry, které jsou oblíbené jak děvčaty tak chlapci. Obzvlášť badminton je hojně navštěvován. Trénink je totiž možné provádět i v zahradních prostorách či na rodinných dovolených. Sportovní vybavení pro tuto hru je finančně příznivější. Tenisová hra vyžaduje speciálně upravené kurty. A cena hracích raket je vyšší.
Fotbalový turnaj dětí
Lyžování a bruslení– jsou sportovní aktivity, provozované především v zimních měsících. Lyžařské výcviky, na kterých se už prvňáčci naučí základům lyžování. V posledním ročníku základní školy už z vašeho potomka bude sebejistý lyžař, který se nebude obávat ani sjezdu ve vyšších polohách. Bruslení je možné v současné době trénovat celoročně. Pro děvčata to bývá krasobruslení a pro kluky tolik obdivovaný hokej.