Dosáhnout v interiéru uceleného designu se někdy může zdát složité. Skříň, která působí, jako by se tam ocitla náhodou, židle neladící s komodou. Jak zařídit dům, aby připomínal domov, kde na sebe vše navazuje, kde styl a účel jdou spolu ruku v ruce? Zde je pár triků, jak dosáhnou uceleného designu ve vašem interiéru.

moderní ložnice

Nepřehánějte to s barvami

Ačkoliv vás třeba těší duhové barvy, do interiéru se zkrátka nehodí. Ideální je zvolit dvě, maximálně tři barvy, které budou utvářet váš domov. Snažte se však, aby barvy nesplývaly, ale ani se příliš nebily. Pokud máte například bílé stěny a černý nábytek, můžete zvolit veselejší barvu na dekorace a textilie. Jsou-li však barvy stěn odvážnější, je potřeba ubrat s barevnou škálou na dekoracích, nebo nábytku. Stejně tak není moudré použít na stěnu stejnou barvu, jakou má nábytek, nebo dekorace, které by na stejném pozadí zkrátka nevynikly.

Budujte a zabudujte

Chcete-li aby do sebe vše zapadalo, mělo by to skutečně zapadnout. Zatímco volně stojící skříň nemůžete úplně přirazit ke zdi, aby nevznikla plíseň, vestavěné skříně působí jako by tam odjakživa patřily. Vestavěnou skříň si můžete nechat udělat na míru, jen dbejte na to, ať zvolíte kvalitního výrobce. Spolehněte se na jistotu a vyberte ověřenou firmu, kterou je například firma STEN, která má dvacetiletou praxi ve výrobě vestavného i dalšího nábytku. Můžete si tak nechat vyrobit i kuchyň na míru se zabudovanými spotřebiči.

zabudovaná šatna

Škála materiálů je široká, ale…

Stejně jako s barvami, neměl by váš interiér obsahovat ani větší množství materiálů a stylů. Masivní vyřezávaná komoda se zkrátka nehodí do minimalisticky zařízeného bytu, stejně jako mohou jednoduché dekorace na nábytku ve stylu provence splývat. Inspirujte se časopisy o bydlení, nebo požádejte o pomoc přátele, kteří už s tím mají zkušenosti a přebudujte svůj dům na domov.