To, že se děti učí číst až ve škole, neznamená, že mu do té doby nemůžete číst sami, právě naopak, číst dětem by se mělo už v jejich raném věku
Není lepší chvíle před usnutím, než čtení pohádky od někoho ze svých blízkých, cítit jeho hlas, který uklidňuje a být mu nablízku a pak klidně propadnout zdravému a spravedlivému spánku. Také byste si to někdy s dětmi chtěli občas vyměnit?
oživlý příběh.jpg
Pro dítě je s ohledem na jeho vývoj důležité, aby s ním rodiče trávili společný čas. Pokud si před spaním, po uspěchaném dnu, najdete pár minut, sednete si k dítěti a vezmete do ruky jeho oblíbenou knížku, budou to kouzelné a nezapomenutelné chvilky pro vás oba.
Dítě si posloucháním knížek vytvoří bohatou slovní zásobu, bude i lépe mluvit a pozitivní vliv čtení se projeví i na jeho myšlení a paměti. Myslete také na to, že děti pozorují své okolí velice bedlivě a snaží se napodobovat, někdy si to ani sami neuvědomíte. Naučíte se i správnému chování k literatuře. Všechny tyto návyky se budou hodit v pozdějším předškolním či školním věku.
Číst nahlas mohou maminky ještě před samotným narozením děťátka, to jejich hlas dokáže vnímat.
čtení v lese.jpg
Tatínkové, najděte si večer také trochu toho času
Večernímu čtení se věnují více maminky, obzvláště když jsou na mateřské dovolené a mají tak na svého potomka více času než muž, který rodinu zajišťuje finančně. Ale ani otcové by si neměli nechat ujít tyto jedinečné chvilky a udělat si během večera alespoň pár minutek času a zastoupit tak maminku. Dítě to určitě ocení, bude to pro něj vítaná změna.
Jaká knížka je ta správná
Máme štěstí, že náš trh je bohatý na dětskou literaturu a máme spoustu úžasných autorů. Tu správnou knihu vyberte podle věku dítěte a také podle jeho rozumové vyspělosti. Větší děti nechte, ať si vyberou sami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup