Bazén, to není jenom nádrž, do které se napustí voda, aby se měl člověk kam vnořit. To je soubor z celé řady dalších tu více a tu méně důležitých součástí, které nemohou nebo by aspoň neměly chybět. Protože bez některých by bylo koupání složité a bez některých i vysloveně vyloučené.

venkovní bazén pod stromem

Vezměte si třeba takové schůdky do bazénu. Vypadá to jako vyslovená banalita, jenže zkuste si používat bazén bez nich! Pokud jste zdatní borci, není to problém, protože se do něj i z něj vždycky nějak dostanete vlastními silami a způsobí vám to tak maximálně trochu toho nepohodlí, ale lidem ne až tak tělesně zdatným to může způsobit i nemálo problémů. A leckomu by se mohlo dokonce stát, že do bazénu sice nějak sklouzne, ale už se bez schůdků vůbec nedostane ven. A třeba i utone.

A proto jsou takové schůdky vlastně stejně nebo skoro stejně důležité jako dejme tomu filtrace, bazénový vysavač, síťka na tyči, obyčejná či solární plachta, plováky, testery nebo chemické přípravky sloužící tu tomu a tu onomu účelu.
venkovní bazén

Schody totiž sice nemají tak vznešeně vypadající účel, jako je udržování vody v čistém a nezávadném stavu, ale ani bez nich by se prostě kdekdo koupat nemohl, ani kdyby chtěl sebevíc.

A proto se na ně nesmí v žádném případě zapomínat. A pokud by na ně ‚zapomněl‘ výrobce a prodejce a nepřibalil by vám je ke kupovanému bazénu automaticky, nezapomeňte si je pořídit.

A to ty, které si můžete dovolit a které současně co nejvíce vyhoví vašim potřebám. Protože stejně jako u leckterého jiného zboží platí i zde, že nejsou schůdky jako schůdky. A tak někomu vyhovují více ty připomínající klasické schodiště a jinému ty vypadající jako žebřík. Někdo upřednostní na onom ‚schodišti‘ stupně vyšší, někdo nižší, někdo užší a někdo širší, někdo preferuje žebříkovou variantu z toho či onoho materiálu s tak či onak velkým rozestupem mezi schodnicemi.

Ale ať tak či onak, jsou tu tyto schůdky určitě zapotřebí. Aspoň pokud nemáte jistotu, že vás někdo vždycky z vašeho bazénu na vaši žádost vytáhne.