Někdo by život na venkově za ruch velkoměsta nevyměnil ani za nic, ale někdo ho vyhledává a k žití ho prostě potřebuje. Zamysleme se nad tím, co přináší bydlení ve městě a o co všechno se naopak můžeme připravit.
Jak jsou různí lidí, jsou různá i místa. Je jasné, že některé věci jsou ve městě jednodušší, jedná se hlavně o dostupnost, tedy nákupy, návštěva lékaře, různých institucí, vybírat se dá z několika škol a předškolních zařízení, kroužků pro děti, sportovních aktivit je nepřeberné množství, služby všeho druhu, kulturní a společenské akce, spousta historických památek. Kdykoliv můžete zajít do kina či divadla, navštívit restauraci. Je toho určitě dost. Navíc velká úspora času při přesunu z místa na místo a pokud cestujete městskou dopravou, oproti dennímu používání motorového vozidla, jsou náklady v tomto případě nesrovnatelně nižší.
vysoké budovy
Co se týká výhod, tak těch je opravdu velké množství, až se na první pohled může zdát, že snad neexistuje nic, co by svědčilo proti bydlení v centru města. Ale tak, jako má mince dvě strany, rub a líc, je tomu tak i v tomto případě.
Nyní se dostáváme k tomu méně pozitivnímu. To, že se ve městě špatně hledá volné místo na zaparkování, není nic překvapivého. Pokud tedy nebude vlastnit garáž nebo svoje parkovací stání, bude vás stát spoustu časů a nervů hledat každý den vhodné místo. Spousta lidí, kteří se vzájemně neznají a asi nikdy ani nepoznají, a to i přesto, že třeba bydlí ve stejném domě, takové je město. Nejbližší zeleň najdete pouze v parku, výlet do přírody tak budete muset nechat na dny, kdy budete mít volno. Pokud rádi běháte nebo jinak sportujete, pak městské prostředí pro tyto aktivity zrovna ideální také nebude. Podobně na tom budete s dětmi, i když se města snaží, aby byl všude dostatek dětských hřišť, přeci jen to není to pravé.
auta na křižovatce
Ať už vás tento přehled kladů a záporů od bydlení ve městě odradil nebo naopak utvrdil, konečné rozhodnutí je jen a jen na vás. Prostě každý jsme jiný, naštěstí.