Ačkoliv se většina domácností snaží udržet konzervativní přístup a ladí vzhled domácího prostředí do shodného stylu, jimiž jsou např. rustikal, barok, ornamentální secese, pseudo-retro, minimalismus, moderna, jsou mezi námi tací, co jsou schopni pro oživení prostředí celý byt zpřeházet vzhůru nohama. Vstupní hala může připomínat lovecký zámeček, ložnice rokokový salónek, a kuchyně retro styl sedmdesátých let.
trojzásuvka.jpg

Každý pes jiná ves

Tento hanlivý slogan nemusí platit všude. Vypínače můžete klidně osadit do každé místnosti i ve stejném stylu, ale nemusí být nutně všechny červené, nebo tmavě pískové, či z kouřového skla. Do dětského pokoje patří pohádková atmosféra v pastelových barvách, tak proč by nemohl být její součástí i vypínač a zásuvka, třeba jako perníková chaloupka. Zásuvku opatřete pochopitelně ochranným krytem, aby to vaše drobečky nelákalo strkat cokoli do fázové zdířky.
Dobřevybraný vypínač padne i k docela obyčejné a levnější kuchyňské lince. Místnost tvoří především detaily – malá polička nad jídelním stolem, zajímavý lustr, květinová výzdoba, netradiční kruhový vypínač v retro stylu sladěný s podlahovou krytinou, to vše vaši kuchyň neobyčejně oživí. Dnes už neplatí, že bílá klasika je nejlevnější, některé odvážné barevné kreace vypínačů i zásuvek jsou dokonce výrazně levnější.
zásuvka z blízka.jpg

Zabezpečení vždy na prvním místě

Design je jedna věc, ale obyčejný plastový skelet s tenkými svorkami s rozpadajícím se vnitřkem je věc druhá. Nezapomínejte na bezpečnost svou a svých blízkých, všechny elektroinstalační prvky musí být označeny certifikační shodou CE. Ošidné jsou také místnosti s vyšší vlhkostí, např. koupelny nebo sklepy, tam byste měli mít proudové chrániče, zvláště v koupelně se vyplatí investovat do speciálního krytu, jenž brání průniku vody dovnitř.

Krycí rámečky až nakonec

Pokud rekonstruujete dům či byt, domluvte se s elektrikářem, aby namontoval zpočátku pouze technologickou část a samotné krycí rámečky vybírejte až po dokončení všech prací včetně malby. Plastový kryt už obvykle zvládnete nasadit sami.