Už jste někdy uvažovali o tom, že vystoupíte ze své komfortní zóny a podniknete něco opravdu bláznivého, co bude třeba i za hranicí vašich možností? Žijeme v době, kdy nic není nemožné. Je důležité mít jen pevnou vůli a dostatek odhodlání pro to, něco změnit. Cestování nemusí být nutně pro ty nejbohatší z nás. Stačí si najít zemi, kde mimo své kulturní a historické bohatství najdete i plno nabídek pro zaměstnání. Na internetu najdete nespočet stránek, které organizují práce v zahraničí. Nemusí se jednat vyloženě o zaměstnání, ale často to jsou obyčejné a jednoduché práce:
děvče před terminálem


·         Výpomoc na farmách – Jedná se většinou o jednoduché práce jako je plení, sběr ovoce, krmení zvířat apod.


·         Drobné stavitelské práce Existuje plno webů, kde lidé inzerují, že hledají pomoc s postavením nových stodol apod. a výměnou za to nabízejí ubytování a stravu zdarma. Nevyděláte si, ale zase máte ubytování a stravu bez starostí.


·         Výpomoc při prodeji – Většinou úzce spojeno s prací na farmách. Zemědělci často prodávají své produkty na trzích a nemají čas na to, aby vystávali ve stáncích.


Pokud Vás nic z nabízených brigád, prací či dobrovolnických nabídek nezaujalo. Můžete ušetřit peníze na tom, že se uskromníte na zavazadlech a vyrazíte do světa pouze s batohem, který splňuje uvedené rozměry pro palubní bagáž. Není to moc, ale i málo ušetřeného se počítá.
lupa na Africe


I na ubytování se dá v dnešní době velmi dobře ušetřit. Na internetu je nový fenomén v podobě stránky Airbnb, na kterou přidávají majitelé bytů z celého světa nabídky ubytování, které jsou často za nízký poplatek. Nebo rozhodně nižší než ubytování v hotelích. Velkou výhodou těchto pronájmů  je hlavně to, že máte možnost nahlédnout do civilního života cizích zemí. Poznáte jejich kulturu, stravovací návyky a můžete se nechat inspirovat a to je to nejkrásnější, co si z cest můžete přivést.