Léto je tu a spolu s ním i příjemné, někdy až tropické teploty, které ohřívají vodu v přírodních rezervoárech. Láká nás to ke koupání, nebo alespoň k osvěžení. Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte vlastní bazén, a nemusí být zrovna obrovský a drahý, neměli byste zapomínat ani na příslušenství. Jednou z opomíjených drobností je i speciální ochranná podložka, která chrání dno bazénu před mechanickým poškozením drobnými kameny, kořeny stromů, trsy trávy a dalšími předměty, co se mohou objevit v podkladové vrstvě.

voda v bazénu

Vlastnosti materiálu geotextilních podložek

Zdravotní způsobilost – předně bychom měli zdůraznit, že všechny geotextilie pod bazén Chlorito musí splňovat přísné normy z hlediska dopadu na životní prostředí a lidské zdraví. Jsou totiž v neustálém kontaktu s půdou. Kdyby obsahovaly toxické chemikálie, ty by mohly unikat do spodních vod a být na zahradě zdrojem zdravotních problémů dětí i dospělých. Materiálem je stoprocentní polypropylen a je zařazen do zdravotní způsobilosti podobně jako nízko i vysoko hustotní polyetylen. Z polypropylenu se mimo jiné vyrábí i kuchyňské nádobí.

Odolává chemikáliím – strukturu výrobku nenarušují chemické látky, jako je minerální a syntetický olej, líh, benzín, nafta, perchloretylen a většina chemických čističů skvrn. Pokud by došlo nedopatřením k úniku těchto látek, podložka pod bazén zůstane neporušena.

venkovní bazén

Mechanická pevnost – polypropylen je dobře tvárný plast a je možné z něj vytvářet i velmi tenká a kompaktní vlákna. Z těch se pak vyrobí tkanina http://bandzone.cz/pobehaj/album/59303-kdo-leti/21270-jak-nizko.html jejíž mechanické vlastnosti předčí řadu přírodních materiálů. Má vysokou pevnost v tlaku, nedeformuje se ani vlivem vodního sloupce, jehož hmotnost může přesahovat i několik tun.

Nerozpadá se vlivem vlhkosti a mrazu – voda, vlhkost, sníh, námraza, s tím vším si polypropylenová tkanina poradí. Jestliže bazén zazimujete a zůstává přes zimu na zahradě (to se týká hlavně nadzemních nádrží), pro geotextilní podložku to nic neznamená. Její vlastnosti jsou spolehlivé i hluboko pod bodem mrazu, stejně tak za vysokých letních teplot.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup